Рифи і бухти в Шарм-Ель-Шейху для дайвінгу

day-vinh-v-YEhypti

Шарм-ель-Шейх – улюблений курорт багатьох дайверів. Тут існує безліч цікавих місць для занурень, які дозволяють побачити не тільки морських мешканців, але також яскраві коралові рифи, затонулі судна та інші морські красоти.

На думку досвідчених туристів, кращі рифи Шарм-Ель-Шейху для пірнання:

  • Рас Гхозлані;
  • Риф Джексона;
  • Томас;
  • Лагуна;
  • Фар Гарден;
  • рифи в районах Шаркс Бей і Рас-Ум-Ель-Сід.

Риф Джексона

Він є самим північним з чотирьох рифів, які перебувають в протоці Тиран, який в свою чергу відділяє Саудівську Аравію від Синайського півострова. Риф привертає увагу як початківців, так і досвідчених дайверів. Головною визначною пам’яткою тут, окрім морських жителів, є затонуле торгове судно «Лара».

На морському дні розташовані вогняні корали та рифи виду Горгони. Крім того, місце облюбували черепахи та великі риби (рифові та сірі акули, акули-молоти). Найкраще занурюватися з південного боку рифу, оскільки він добре захищений від сильних хвиль.

Рас Гхозлані

У північній частині невеличкої бухти Марса-Барейко знаходиться Рас Гхозлані. Він користується популярністю у новачків, оскільки тут відносно мілко. На глибині 20-25 метрів дайвери можуть побачити різнокольорові корали, серед яких плавають риби-метелики, зграйки коралових риб.

Риф Томас

Багато хто вважає, що це найкращий риф Шарм-Ель-Шейху. Незважаючи на його невеликий розмір, підводний світ тут дуже різноманітний і нітрохи не поступається сусіднім Гордону або Джексону. Риф розташований в протоці Тиран, де спостерігається підвищена концентрація солі у воді. На півдні Томаса можна побачити піщані плато, на яких іноді сплять акули. Також досвідчені дайвери вивчають каньйон, що знаходиться на глибині 35 метрів. У каньйоні зустрічаються не тільки різні види риб, але і тигрові акули довжиною 5 м.

Риф Лагуна

Це мальовниче місце найближче розташоване до острова Тиран. Тут крім столоподібних рифів, а також коралів горгонарій і акропора, живе величезна кількість риб-клоунів і анемони. Глибина рифа досягає 35 метрів. Він цікавий не тільки через багатий підводний світ, у цій місцевості, на морському дні, також знаходиться затонуле судно «Корморан».

Найчастіше для занурення вибирають південь Лагуни. Влітку, коли вода прогрівається, тут можна зустріти леопардових і білоперих акул, а також дельфінів і черепах.